3 nejepičtější dárky pro motorkáře

Autor: Miloš Sochor |  Kategorie: Zajímavosti |  9. 12. 2016

My motorkáři víme o čem mluvíme. Od většiny lidí (ne-motorkářů) kolem nás posloucháme, jak je ježdění na motorce nebezpečné, jak jsme dárci orgánů, jak ohrožujeme sečtělé řidiče aut na silnici a jak je to celý nějaký takový riskatní.

Ok, beru.  Jezdit na motorce není zrovna koníček srovnatelný s lepením letadýlek nebo hraním šachů, co se bezpečnosti týče.  Ale co si budeme nalhávat, ty řeči o tom, jak je to nebezpečné nás ze sedla asi nedostanou, tak proč se trápit.  Běžte na nás radši jak se říká od lesa a zkuste nám nějak pomoct zmírnit ono riziko, které na nás motorkáře na silnici číhá za každou zatáčkou.

My Okruháři milujeme okruhy víc, než cokoliv jiného.  Je to hlavně proto, že jízda na okruhu z nás dělá lepší a bezpečnější jezdce.  Na okruhu na nás navíc nečíhá nebezpečí dopravní džungle zvané Česká republika.  Na okruhu nejsou: mastné skvrny, překážky, auta v protisměru, nečistoty, radary, stromy, svodidla, nebo jakékoliv další nástrahy znamenající potenciální nebezpečí. 

Naopak. Na okruhu se jezdí podle pevných pravidel, ale hlavně na dokonalém asfaltu bez nečistot a jakýchkoliv dalších nástrah.  Je to zároveň i ta nejzábavnější a nejkůlovatější forma jízdy na motorce (čistě objektivní názor :).

Co se jezdeckých dovedností týče, tak jeden na okruhu nás posune víc než celý rok plácání se po okreskách.  Co víc tedy můžeme udělat pro svoji bezpečnost a bezpečnost ostatních, než se zdokonalit na okruhu? 

Bingo. Tedy to nejlepší, co může motorkář dostat (kromě nové motorky) je Okruhový den na SPZkách pod vedením zkušených instruktorů (legendy české motorkové scény jako jsou třeba šéfredaktor časopisu MotoHouse – Karel Táborský nebo jezdec Mistrovství světa superbiků – Ondřej Ježek).  Tento den je určený pro všechny motorkáře a motorkářky a hlavně pro všechny typy motorek. 

A to nejlepší?  Po omezenou dobu za velice příznivé ceny:

Dárek číslo 1: Okruhový den na SPZkách Most 2.5.2017

Dárek číslo 2: Okruhový den na SPZkách Slovakia Ring 15.6.2017

Dárek číslo 3: Okruhový den na SPZkách Brno 3.10.2017  

O autorovi

Miloš Sochor

Jsem nadšenec a obdivovatel motorek ve všech podobách. Každodenní pracant na silnici je Yamaha Tracer 900 a na okruhu proháním litrové GSX-R K8. Po seznamce s bahnem na konci 2017 jsem si musel koupit enduro a je jím Husqvarna FE350. Na silnicích a okruzích mám naježděno přes 500 000km. Z minulosti stojí za zmínku: 2010 týmový Mistr ČR ve sportovní mototuristice (ČMF) 2003 jezdec týmu Clifford Cycles v USA (Championship Cup Series).
milos@okruhari.cz