strana 1 z 4 následující >

Potřebují motorkáři pohybovou přípravu? [1/6]

Když jsem v posledním roce přešel z městského a turistického provozu na okruh, ani jsem netušil, jak velmi je fyzická příprava důležitá. Celý den pečený za živa na slunku v kůži, bolavé zápěstí, ramena, nohy a záda. Můj výkon v průběhu dne kolísal a moje tělo bylo unavené. Začal jsem přemýšlet, proč tomu tak je a pochopil jsem, že se musím věnovat i fyzické přípravě.

Technika jízdy: Jak projet utahovák

Možná jedna z nejobávanějších záležitostí pro motorkáře je, když na tebe vybafne utahující se zatáčka, nebo-li “utahovák,” jak se těmto typům zatáček říká na okruhu.  Když totiž najedeš do takové zatáčky v plné palbě a nečekáš, že se utáhne, tak možná dáš správně apex (vrchol zatáčky), ale je velice pravděpodobné, že na výjezdu už budeš v protisměru nebo na okruhu v kačírku.

Simon říká - podvozek

Simon Crafar, bývalý motocyklový závodník a dnes velmi uznávaný instruktor, odpovídá ve svém blogu na otázky jezdců. Tentokrát přišel na řadu podvozek.

Technika jízdy - 8 chybných přístupů k okruhovému ježdění

Hodně z nás si cestu k okruhovému ježdění našlo samo. Nebyl nikdo, kdo by poradil (pokud jste neměli zkušenějšího kamaráda), infromace nebyly běžně dostupné a i samotné ježdění bylo relativně drahé. Dnes je situace pro začínající jezdce mnohem přívětivější, i když chyby, které dělají, jsou pořád stejné.

Technika jízdy - umění závodit

Jedny z nejnapínavějších silničních závodů mívají podobný scénář. Ostřílený veterán poráží mladého, talentovaného kluka, i když je mlaďoch schopný zajíždět jasně rychlejší kola a má rychlejší bike. Proč se to stane? Spiš než bajka o zajíci a želvě jde o hru v šachy. S uměním závodit - v zásadě jde o přechytračení soupeře - je možné porazit i protivníka, který je v rámci jednotlivých kol rychlejší.

Jak si najít sponzora

Představte si na chvíli, že jste se z okruhového nadšence vypracovali na opravdového závodníka. Jste v půlce sezóny a daří se vám, dokonce vyhráváte závody. To všechno s nepatrným rozpočtem, silně závislým na každodenních výdajích. Prakticky pro všechny úrovně závodění se najdou sponzoři, kteří drží závodního ducha nad vodou. Ale jak je získat? Ba co víc, jak si je udržet?

Technika jízdy - když nestíhá motorka

Většina jezdců ví a chápe, jak důležitá je technika jízdy, a že většina z ní jsou schopnosti, které se naučíte tvrdou prací na závodní dráze. Jezdit dobře vyžaduje čas a zkušenosti. Co když je limitujícím faktorem samotný motocykl?