strana 1 z 16 následující >

Velká Cena České Republiky MotoGP – Brno 2017

Jak se již od poloviny týdne fanoušci, jezdci a organizátoři obávali, tak se na nedělní závod pěkné letní počasí naprosto pokazilo a 87 000 diváků na okruhu se muselo vybavit deštníky a pláštěnkami proti dešti, který už od dopoledních hodin střídavě skrápěl trať brněnského okruhu.

Velká Cena Německa MotoGP – Sachsenring 2017

Před devátým závodem sezóny, Velkou Cenou Německa MotoGP 2017 na okruhu Sachsenring, měly týmy a jezdci znovu obavu o to, aby vydrželo stabilní a od rána suché počasí, protože oblohou nad okruhem se proháněly tmavé mraky hrozící deštěm a teplota se pohybovala jen okolo 18°C. To také znamenalo, že bude volba pneumatik, které by vydržely všech 30 kol, velmi důležitá, tak jako ve všech předchozích závodech. Valentino Rossi a většina ostatních jezdců na své motocykly obula středně tvrdou směs.

RiČi#96: Otče rozjeď to aneb cesta do Hradce

Další závodní víkend v řadě nám zavál z Kopčan na nový okruh v Hradci na letišti, polygonu a Czech ringu, kde si parta lidí řekla, že nebudou jen kecat a kritizovat, že nemáme kvalitní přírodní okruhy, ale zkusila něco vymyslet a zrealizovat. Velké díky pořadatelům a všem lidem, kteří se na tom podíleli, sám je všechny neznám, takže zmíním jen Tomáše Jenčovského a Luboše Jelínka, poděkování ale patří všem.

Velká Cena Holandska MotoGP – Dutch TT Assen 2017

Před osmým závodem sezóny MotoGP 2017 Velkou Cenou Holandska Dutch TT na okruhu v Assenu bylo velkým otazníkem, jaké počasí během závodu bude, protože se v průběhu tréninků a kvalifikace měnilo jako na běžícím páse a také v neděli proběhl ranní zahřívací trénink za hustého deště, ale již na závod nejslabší kategorie svítilo slunce a trať byla suchá.

Velká Cena Itálie MotoGP – Mugello 2017

Před startem šestého závodu sezóny MotoGP 2017 na italském okruhu v Mugellu nebylo takové horko jako předchozí dva dny, když byla teplota vzduchu jen 25°C a asfalt dosahoval jen 38°C, což bylo o dobrých 15°C méně než v pátek a zejména v sobotu. To znamenalo, že se děly na startovním roštu větší změny ve výběru pneumatik, které zde také hrají klíčovou roli.

Fireblade Track Days 2017

Okolo dvou tuctů modelu Honda CBR 1000 RR Fireblade (ve standardní a SP verzích) čekalo na účasníky každoročního Fireblade Track Days na okruhu Slovakiaring.

RiČi#96: 300 zatáček Gustava Havla Hořice

Jak tohle celý popsat…

Do Hořic jsem odjížděl s tím, že TOP 10 bude úspěch a TOP 6 bych si moc přál. Jména jako Červený, Holán, Dokoupil, Rotter, Schuster, Vecko, Sloboda a další slibovala super závody, ale taky těžké boje o umístění.

Velká Cena Francie – Le Mans 2017

Do pátého závodu sezóny MotoGP 2017 nastupoval Valentino Rossi s vedením v šampionátu o dva body před svým týmovým kolegou Maverickem Vinalesem a čtyřbodovým náskokem před aktuálním držitelem titulu Marcem Marquezem, když do závodu startoval z druhé pozice mezi svým týmovým kolegou a domácím Johannem Zarcem, který měl na domácí půdě velkou podporu diváků, jichž na okruh dorazilo 104 000.