Velká Cena Malajsie MotoGP – Sepang 2018

Do předposledního závodu sezóny MotoGP 2018, Velké Ceny Malajsie na okruhu v Sepangu, startoval Valentino Rossi z druhé pozice poté, co v sobotní kvalifikaci obsadil třetí pozici za Marcem Marquezem a Johannem Zarcem, když prvně jmenovaný byl po kvalifikaci potrestán posunem o šest míst na startu za zpomalovaní Andrey Iannoneho v kvalifikaci. Právě Andrea Iannone tak doplnil první řadu a Marc Marquez startoval ze sedmé pozice. Z jedenáctého místa na startu odstartoval týmový kolega Valentina, Maverick Vinales a průběžně druhý muž šampionátu Andrea Dovizioso startoval ze čtvrté příčky.

Tour de Europe 2018

Kdo zná Okruháře ví, že každoročně vyrážíme koncem května s kliošema do nějakého vzdálenějšího koutu Evropy a jezdíme ty nejlepší silnice našeho kontinentu. Letošní Tour byla taková „Lavoro Italiano,“ protože jsme většinu času strávili právě v Itálii.  Pro mnohé z nás to byly návštěvy věčně odkládaných destinací.  Celkem jsme nakroutili 5500 km během 12 dní a skrz sedm zemí: Česká republika, Německo, Švýcarsko, Lichenstien, Itálie, San Marino, Rakousko.

Velká Cena Japonska MotoGP – Motegi 2018

Do šestnáctého závodu sezóny MotoGP 2018, Velké Ceny Japonska na okruhu v Motegi, startoval z pole position tovární jezdec Ducati Andrea Dovizioso, vedle kterého stáli překvapivě Jack Miller a Johann Zarco, kteří v sobotní kvalifikaci překonali nejen Cala CrutchlowaAndreu Iannoneho a aspiranta na sedmý mistrovský titul Marca Marqueze, kteří vyplnili druhou řadu, ale také oba jezdce továrního týmu Yamahy Valentina Rossiho a Mavericka Vinalese, kteří startovali až se třetí řady.

Okruhový den na SPZkách Brno 19.8.2018

Je to skoro neuvěřitelné, ale minulou neděli 19.8.2018 se konal už 18. Okruhový den na SPZkách! Byla to závěrečná okruhová akce letošní sezóny (ještě nás čeká Offroadový den 14. října) a tak je čas vše trošku zrekapitulovat a blíže vám představit naše instruktory.  Pokud o Okruhářích slyšíš poprvé, tak o podrobném programu našich Okruhových dnů na SPZkách se můžeš dočíst například v tomto reportu ze 17.6.2018 nebo z první akce letošní sezóny, která se konala 8.5.2018

Okruhový den na SPZkách Brno 15.7.2018

Učíme motorkáře jezdit na okruhu už šestou sezónu a nebylo tomu jinak ani v neděli 15. července na Automotodromu Brno, kdy probíhal náš 17. Okruhový den na SPZkách.  Sešli jsme se v plném počtu, protože všechny akce letošní sezóny jsou vždy několik měsíců dopředu vyprodané.

Okruhový den na SPZkách Brno 17.6.2018

Letos druhý a celkově šestnáctý Okruhový den na SPZkách se konal v neděli 17. června na Automotodromu Brno.  I když je to už náš šestnáctý den, pořád je co zdokonalovat, takže i tentokrát jsme si připravili jednu novinku.  Hlavním cílem bylo co nejvíce individuální zpětné vazby, a proto jsme přidali ještě jedno cvičební stanoviště na polygonu (nyní jsou celkem čtyři) a to brzdy.  Tím se snížil počet účastníků na skupinu a naši instruktoři tak měli ještě více času na individuální zpětnou vazbu pro každého.

Začněme spolu aneb kolama dolů 16.6.2018

Jenom za rok 2017 zemřelo na českých silnicích 60 motorkářů a 3 jejich spolujezdci.  Tohle číslo se musí snížit a tak jsme vůbec neváhali, když jsme byli osloveni Policií ČR a Automotodromem Brno s nabídkou spolupořádání akce „Začněme spolu aneb kolama dolů.“  Cílem této akce, stejně jako našich Okruhových dnů na SPZkách, je zlepšování jezdeckých dovedností u motorkářů.        

Okruhový den na SPZkách Brno 8.5.2017

Už šest let zdokonalujeme naši výuku správné a bezpečné jízdy na okruhu.  A proto jsme naši v pořadí šestou okruhovou sezónu zahájili zcela novým formátem Okruhových dnů na SPZkách (#ODSPZ).  Nový program reflektuje požadavky, které jsme za ty roky od našich účastníků nasbírali (a bylo s námi už hodně přes 2000 motorkářů).  Nový Okruhový den na SPZkách probíhá pouze ve sváteční dny nebo víkendy.  Nabízíme historicky nejvíce času na dráze (kombinace polygonu a velké dráhy Autmotodromu Brno), a přenášíme maximum teorie z učebny rovnou na trať, kde dané prvky zkoušíme.  Jak tedy modernizovaný Okruhový den na SPZkách vypadá?       

Dypree Offroadový den

Mise splněna.  Tedy alespoň její samotný začátek.  V sobotu 24.3.2018 proběhl náš první Dypree Offroadový den na terénní dráze Masarykova okruhuv Brně.  O jaké misi mluvím?  Po tom, co jsme si na konci minulé sezóny vyzkoušeli terenní motorky (a trošku víc tomu propadli), nám jde o to, aby si co nejvíce motorkářů vyzkoušelo enduro.  Od roku 2013 představujeme nováčkům ježdění na okruhu a tuto sezónu jsme to rozšířili i o bláto.  Proč?  Enduro je skvělé rozšíření jezdeckých dovedností o drifty, rovnováhu a používání spojky.  A hlavně je to megazábava, kterou prostě musíš vyzkoušet!