strana 1 z 5 následující >

TECHNIKA MOTOCYKLU - Odvzdušnění brzd

Jako okruháři by jste měli brzdovou kapalinu měnit mnohem častěji, než je předepsaný dvouletý interval. S výměnou kapaliny úzce souvisí i odvzdušnění brzdové soustavy. Pokud jste to ještě nedělali, nezoufejte. Hravě to zvládnete.

TECHNIKA MOTOCYKLU - Čištění brzd

Údržbu brzd spousta lidí zanedbává. Přitom je to jedna z nejdůležitějších částí motocyklu, o kterou je třeba se velmi dobře starat. Při správné údržbě ti dá nejen dobrý pocit z včasného dobrždění do zatáčky, ale může zachránit i život. Už jen při sundávání předního kola k jakémukoli úkonu, je dobré brzdy vizuálně zkontrolovat a nejlépe i vyčistit. Především pak při výměně brzdových destiček je to nutnost, aby vše stoprocentně fungovalo. Jak o tuto část správně pečovat? Dozvíš se od mistra Pepoše.

TECHNIKA MOTOCYKLU - Montáž pancéřových hadic

Výměna gumových hadic za pancéřové je jedna z nejdůležitějších věcí, kterou pro okruhové ježdění potřebujeme. Brzdy jsou neustále v plném tempu a velmi namáhané. Gumové hadice se vlivem vysokých teplot roztahují a my tak ztrácíme požadovaný brzdný účinek. 

TECHNIKA MOTOCYKLU - Statické propružení (SAG)

Každý se zajímá o správné nastavení podvozku, které je klíčem k rychlé a bezpečné jízdě, ale jak se to dělá? Nezáleží na tom, jaký typ vidlice nebo centrálu máte, vše se musí nastavit tak, aby pracovali na hranici svého potenciálu. Nastavení tlumičů není raketové inženýrství a když se budete řídit správnými postupy, dosáhnete značného zlepšení ovládání motocyklu.

TECHNIKA MOTOCYKLU - Závodní kapotáž

Jezdíš okruhy na sériovce a pořád zrychluješ? Posouváš svoje limity, cítíš se jako Rossi... V tu chvíli se probereš v kotrmelcích, motorka hodí párkrát "pana vorel"  a tobě nezbývá, než zkontrolovat škody. Zrcátka a blinkry oholený, kapoty popraskaný a bez laku. Škody za desetitisíce. Výměnou originálních kapot za závodní sice pádu nezabráníš, ale oprava bude rychlejší a bude stát mnohem méně.

MotoGP brzdy Brembo

Brzdy Brembo netřeba dlouze představovat. Jsou jedny z nejlepších na světě a používají je ti nejlepší na světě.

Z čeho se vlastně skládají a co vše může za to, že zastavíte i z obrovské rychlosti skoro na pětníku?

Jak funguje anti-wheelie?

Anti-wheelie je systém, který vám i při plném plynu nedovolí postavit motorku na zadní. Jak funguje?
Ve videu najdete pěkně zpracovanou animaci, která vám to vysvětlí.

Moto GP Workshop - Senzory

Senzory na motocyklech jsou dnes nedílnou součástí MotoGP. V tomhle Workshopu MotoGP nám technik Repsol Honda ukáže hlavní senzory na kole a jak jsou navrženy tak, aby pomohly výkonu a bezpečnosti.

Moto GP Workshop - "Set-up"

Pojem známý jako "set-up", používaný všemi jezdci během závodního víkendu, je dobře popsán v rozhovoru se šéfmechanikem Karla Abraháma. Marco Grana vám vysvětlí co tento pojem znamená a ukáže, co vše se dá na motorce nastavit.