Technika motocyklu - motocyklové rámy

Rám je základním prvkem motocyklového šasi. Drží vlatně celý ten kolotoč pohromadě na silnici. Cílem tohoto a následujících článků je seznámit vás s materiály a konstrukcemi, které se používají při výrobě motocyklových rámů. Starší konstrukce, které nejsou pro dnešní sportovní motocykly aktuální nebudeme dále rozebírat, ale budeme se věnovat hlavně hliníku a karbonu a to v pokračování této série.

Antihoppingová spojka

Představte si následující situaci: po cílové rovince v Mostě přichází vám již dobře známé „esíčko“ Takže tedy z plného plynu prudce na brzdy a zběsile kopat kvalty dolů. Pohledem na apex, ještě poslední podřazení a…ležíte na tlamě.

Ucukaný plyn na nových motorkách

V dnešní době technických revolucí a vychytávek by si člověk řekl, že reakce motoru na otočení plynem bude dokonale hladká. Ovšem realita je jinde, moderní ride-by-wire systémy (elektronický plyn) mívají často hrubou a ucukanou reakci na otevření plynu. Obvzláště v nízkých otáčkách se plyn chová skoro jako vypínač, plnej nebo nic...

Představujeme - Bikesplast

Jedním z partnerů, kteří s námi již nějakou dobu spolupracují, je výrobce laminátových kapot z Bělotína - firma Bikesplast. My vám v následujícím článku a videu představíme jejich výrobky, konkrétně laminátové kapoty a karbonové kryty.

Novinky od Tyrexu

Česká firma Tyrex neusíná na vavřínech a její majitel Rosťa Zavřel své výrobky neustále zdokonaluje. Tentokrát přichází s novým modelem osvědčených nahříváků EVO-2, které svou kvalitu mezi závodníky již prokázaly. Na řadu příchází také nový Quickshifter.

Technika motocyklu - systém kontroly trakce

Je to obraz dnešní doby. Výrobci se předhánějí a přinášejí na trh stále dokonalejší systémy. Kdo nemá kontrolu trakce, jako by nebyl. A v okruhovém sportu? O tom, jak velký vliv má elektronika na výsledek, si udělejte obrázek sami ;-)

KTM RC 8 R - okruhové seznámení / KTM 690 Duke

Na okruhových jízdách pořádaných agenturou Racetrack měli letos závodníci možnost si vyzkoušet motocykly značky KTM, jmenovitě RC 8 R a Duke 690, které poskytla společnost KTM Autonova. S motorkami jste mohli přímo na závodní trať, jak v Brně, tak v Mostě.