strana 1 z 1

TEST: Pirelli Supercorsa V2 SC1

Pokud je na závodní dráze vaším cílem zajetí co nejlepšího času, potřebujete se na svoji motorku spolehnout. Není prostor přemýšlet nad tím, jestli vše funguje jak má, nebo mít strach, že do příští zatáčky kvůli zvadlé brzdě nezatočíte. To samé platí o pneumatikách. Je to to jediné, co vás drží na dráze. Pocit, že máte obuto to nejlepší, je pro vnitřní klid duše nepostradatelný.

TEST: Metzeler Racetec RR K1

Metzeler Racetec RR je pneumatika s homologací do běžného provozu. Označit ji jako silniční gumu by ale bylo značné podhodnocení jejich okruhových kvalit. Je to totiž čistokrevná závodní pneumatika.

TEST: Bridgestone Battlax S21

Závodní pneumatiky jsou moc fajn a jejich přilnavost je dechberoucí. Jenže ne vždy jsou ideální variantou. Obvzlášť pokud se na okruh podíváte jednou za čas a většinu kilometrů najedete po běžných silnicích. Pro takovéto užití jsou vhodnější spíše sportovní homologované pneumatiky s větším nájezdem a krátkou dobou ohřátí, ale s dostatečným gripem, aby vás podrželi na okruhovém dni. Něco takového je právě Bridgestone Battlax Hypersport S21.

První komba na míru

Máloco udělá motorkářům takovou radost jako skvěle padnoucí motooblečení. Každý to řeší, a ve většině případů jde o nějaký kompromis. Větší velikost a pohodlí, nebo menší velikost, ale za cenu omezení v pohybu? Mám už na motorkách všech druhů odlítáno hrubo přes 500 000 kilometrů, ale luxus oblečení na míru jsem si ještě nikdy nedopřál. Co si budeme povídat, není to zrovna levná záležitost a vžycky se najde nějaký jiný výdaj, za který pošleme svoje vydělané peníze. Ale letos padla volba právě na kombinézu na míru od českého výrobce motooblečení PSí Hubík. Věř mi, jakmile si poprvé oblečeš kombinézu na míru, tak všechny obavy jsou pryč a ty přesně víš, za co ty peníze šly. TOHLE PROSTĚ CHCEŠ!

HJC RPHA10 Plus - roční test

Jak všichni dobře víme, blembák je jedna z nejdůležitější části vybavení každého motorkáře, a u okruhářů to platí dvojnásob. Jak se nám líbí vrcholný model značky HJC?