strana 1 z 11 následující >

TECHNIKA MOTOCYKLU - Odvzdušnění brzd

Jako okruháři by jste měli brzdovou kapalinu měnit mnohem častěji, než je předepsaný dvouletý interval. S výměnou kapaliny úzce souvisí i odvzdušnění brzdové soustavy. Pokud jste to ještě nedělali, nezoufejte. Hravě to zvládnete.

MotoGP pokec 1/19 - Qatar

Pozávodní rozbor prvního závodu MotoGP v Qataru. Milda a Roman naprosto objektivní (jako vždy), zákulisní informace a konspirační teorie!

TECHNIKA MOTOCYKLU - Čištění brzd

Údržbu brzd spousta lidí zanedbává. Přitom je to jedna z nejdůležitějších částí motocyklu, o kterou je třeba se velmi dobře starat. Při správné údržbě ti dá nejen dobrý pocit z včasného dobrždění do zatáčky, ale může zachránit i život. Už jen při sundávání předního kola k jakémukoli úkonu, je dobré brzdy vizuálně zkontrolovat a nejlépe i vyčistit. Především pak při výměně brzdových destiček je to nutnost, aby vše stoprocentně fungovalo. Jak o tuto část správně pečovat? Dozvíš se od mistra Pepoše.

TECHNIKA MOTOCYKLU - Montáž pancéřových hadic

Výměna gumových hadic za pancéřové je jedna z nejdůležitějších věcí, kterou pro okruhové ježdění potřebujeme. Brzdy jsou neustále v plném tempu a velmi namáhané. Gumové hadice se vlivem vysokých teplot roztahují a my tak ztrácíme požadovaný brzdný účinek. 

TECHNIKA MOTOCYKLU - Statické propružení (SAG)

Každý se zajímá o správné nastavení podvozku, které je klíčem k rychlé a bezpečné jízdě, ale jak se to dělá? Nezáleží na tom, jaký typ vidlice nebo centrálu máte, vše se musí nastavit tak, aby pracovali na hranici svého potenciálu. Nastavení tlumičů není raketové inženýrství a když se budete řídit správnými postupy, dosáhnete značného zlepšení ovládání motocyklu.

TECHNIKA MOTOCYKLU - Závodní kapotáž

Jezdíš okruhy na sériovce a pořád zrychluješ? Posouváš svoje limity, cítíš se jako Rossi... V tu chvíli se probereš v kotrmelcích, motorka hodí párkrát "pana vorel"  a tobě nezbývá, než zkontrolovat škody. Zrcátka a blinkry oholený, kapoty popraskaný a bez laku. Škody za desetitisíce. Výměnou originálních kapot za závodní sice pádu nezabráníš, ale oprava bude rychlejší a bude stát mnohem méně.

Jak se lakuje helma MotoGP

Závodníci mají jedinečné helmy. Krásné originály, podle kterých se dělají repliky pro nás smrtelníky. 
Viděli jste ale někdy jak se takový originál vytváří. Je to neskutečná piplačka, mrkněte se.

Muzeum Honda Racing

Byli jste někdy v Japonsku? A navštívili jste tam muzeum Hondy? Ne?
Tak se pokochejte pohledem alespoň na videu. Od mašin GP500 až po MotoGP.

Jak trénují jezdci MotoGP

Jízda na motorce MotoGP je složitá a velmi náročná na fyzičku. Je třeba pořád se udržovat v kondici.
Silniční motorka, flatbike, posilovna. Svým tréninkovým programem Vás provede mistr světa Marc Marquez.