strana 1 z 7 následující >

BRNĚNSKÝ ARCHIV - Gran Prix ČR 2001

Do Brna míří davy lidí na slavnou Grand Prix

Na sedm stovek policitů a dokonce vrtulník letecké služby policie bude ve službě o tomto víkendu v rámci bezpečnostních opatření kvůli mistrovství světa silničních motocyklu v Brně.

BRNĚNSKÝ ARCHIV - Gran Prix ČR 2000

Dovolená končí, o slovo se opět hlásí závod v Brně

Biaggi chce najít ztracenou chuť, Checa bude slavit. Brno a Masarykův okruh se za nedlouho opět stanou na několik dní středobodem světa rychlých motocyklů a město po roce opět zaplaví desetitisíce fanoušků z celé Evropy. 

BRNĚNSKÝ ARCHIV - Gran Prix ČR 1999

Hailwooda už nikdo nepřekoná

Motocyklový svět se za týden sejde na Masarykově okruhu při jubileu. Mnozí z pamětníků Grand Prix České republiky motocyklů určitě zapomínají na rok 1965, kdy se Brno poprvé dočkalo toužebně očekávaného světového statutu. Čtvrt miliónu diváků vytvořilo v neděli 25. července podél 13,5 km dlouhého přírodního Masarykova okruhu nadšenou živou hradbu, aplaudující v královské třídě 500 ccm vítěznému Angličanu Hailwoodovi v sedle MV Agusty.

BRNĚNSKÝ ARCHIV - Gran Prix ČR 1998

Zaútočí Brno na vrchol?

Už jen Velká cena Německa na nově zrekonstruovaném Sachsenringu předchází největší motoristické události u nás, kterou nepochybně je Grand Prix České Republiky silničních motocyklů na Masarykově okruhu v Brně 21. -23. srpna. Po bouřlivém jaru, zapříčiněném nedostatkem financí na dostavbu boxů, se život na Kývalce dostává do normálních kolejí. Pracovní čety zdárně dokončují paddock, staveniště se v nejbližších dnech dočká nového asfaltového povrchu.

BRNĚNSKÝ ARCHIV - Přestavba boxů

Masarykův okruh znovu v přestavbě

Masarykův okruh u Brna po nedávné rekonstrukci asfaltového povrchu a podstatné úpravě nájezdu do pitlane prochází v letošní mezisezóně další rozsáhlou a neméně významnou rekonstrukcí. Do prostoru boxů najely po posledním závodě mohutné stavební stroje a odstartovaly svůj specifický závod.

BRNĚNSKÝ ARCHIV - Gran Prix ČR 1997

Doohan přijíždí již s titulem

Mick Doohan porazil v anglickém Donington Parku v nejsilnější kubatuře za řídítky stroje Honda po dramatickém boji ve finiši japonce Okadu, připsal si na své konto desáté vítězství v této sezóně a stal se po zásluze světovým šampiónem této třídy. Krůček ke stejnému triumfu má sympatický italský mladíček Valentino Rossi, jenž vodí stroj Aprilia.

BRNĚNSKÝ ARCHIV - Gran Prix ČR 1996

Brno už je na MS motocyklů připraveno, vlasy australana Doohana šly do dražby

Už devět podniků z patnácti má za sebou seriál mistrovství světa silničních motocyklů, 16.-18. srpna se jako jedenáctá v pořadí uskuteční Grand Prix ČR v Brně zahrnující i MS sajdkárů a sérii Thunderbike Trophy. Na autodromu na Kývalce se představí některé hvězdy s novým "účesem", hlavu připomínající biliárovou kouli má Huleš; zraněný Beattie, v Doningtonu se bez vlasů objevil i vedoucí muž šampionátu pětistovek australan Doohan. Ten svoji ozdobu zpeněžil za 300 liber v dražbě ve prospěch nadace Jezdci pro zdraví. Ta importuje do Afriky silné motocykly pro rozvoz zdravotnického materiálu.

BRNĚNSKÝ ARCHIV - Gran Prix ČR 1995

Korunovace šampiona nebude

Zítra se opět po roce představí ma Masarykově okruhu u Brna nejlepší jezdci světa v desátém podniku světového šampionátu silničních motocyklů - Grand Prix České Republiky. Na startovní rošt se postaví mistři řídítek kubatur 125, 250 a 500ccm a sajdkár. Na programu je rovněž mistrovství Evropy a neoficiální MS Supersportů - Thunderbike Trophy. Oproti loňskému roku nemůže v Brně žádný jezdec získat předčasně titul mistra světa, korunovace šampiona tedy nebude. 

BRNĚNSKÝ ARCHIV - Gran Prix ČR 1994

Doohan s titulem?

Třetí srpnový víkend se na Masarykově okruhu uskuteční světový šampionát silničních motocyklů. Pořadatelství se ujala německá promotérská organizace Moto Motion International, která za start v Brně zaplatila jezdcům a týmům 1,2 miliony dolarů. Brno figuruje v kalendáři mistrovství světa coby jedenáctý podnik. Po ní budou následovat již pouze tři závody, body z Masarykova okruhu tak budou mít cenu zlata. V případě nejsilnější třídy 500 ccm by zde mohlo dojít ke korunovaci australana Doohana.

BRNĚNSKÝ ARCHIV - Gran Prix ČR 1993

Brno středem světa

Po krátké přestávce jediné sezóny se do moravské metropole vrátilo mistrovství světa silničních motocyklů, vrcholný sportovní podnik v jedné stopě. V letošním kalendáři figuruje shodou okolností v tradičním termínu třetího srpnového víkendu a je jedenáctým podnikem půvdně čtrnáctidílného seriálu, který byl po odvolání Grand Prix Jihoafrické republiky zkrácen na třináct závodů. Na Masarykově okruhu se tedy bude do velké míry rozhodovat o titulech. Ale v žádné třídě zdaleka není šampion jednoznačný, byť se již rýsují výrazní favorité. Následují pak ještě GP Itálie v Misanu a GP USA v Laguna Seca.