BRNĚNSKÝ ARCHIV - Výstavba okruhu 3. díl

Premiéry brněnského autodromu

V průběhu čtrnácti srpnových dnů hned dva podniky mistrovství světa. Letošní rok bude v jihomoravské metropoli plně v zajetí motoristického sportu. Do konce června by totiž měla být zkolaudována trať autodromu v rámci výstavby branně technického areálu, a pak už se v tomto prostoru rozjedou motoristické i jiné podniky zcela naplno. Vrcholem pak budou v srpnu dva závody Velké ceny ČSSR, ve kterých se bude bojovat o body do mistrovství světa. V průběhu čtrnácti dnů se v Brně představí MS cestovních automobilů a MS silničních motocyklů.

MotoE - světový pohár elektromotorek

Možná jste si všimli, že se letos před závody MotoGP po dráze prohání nějaké to slavné závodnické jméno na motorce poháněné elektromotorem. V roce 2019 se totiž pojede světový šampionát těchto elektromotorek na vybraných okruzích v rámci seriálu MotoGP. Pojďme se mrknout na detaily.

BRNĚNSKÝ ARCHIV - Výstavba okruhu 2. díl

Přichází jaro, a s ním radost i starost. Datum 23.Srpna 1987 je ve sportovním kalendáři Mezinárodní motocyklové federace předběžně zadáno pro závod silničářského mistrovství světa o Velkou cenu ČSSR. K tomuto termínu je také zaměřena nesmírná snaha všech, kdo mají na starosti výstavbu nové závodní dráhy v rámci budoucího areálu branně technických činností a sportů Svazarmu nedaleko Brna. Vždyť ua 16 měsíců zde projedou první kamiony do parkoviště.

BRNĚNSKÝ ARCHIV - Výstavba okruhu 1. díl

Masarykův okruh v Brně je jedním z nejkrásnějších okruhů v Evropě a to bez debat. Letos je tomu 31 let, kdy se na "novém" automotodromu začla psát moderní historie Grand Prix České republiky. V této sérii článků si připomeneme jeho prvopočátky. Jak probíhala výstavba okruhářského svatostánku?

Kawasaki H2R a 400kmh

V roce 2016 posadili Tureckého mistra světa v Supersportech na oturbenou Kawasaki H2R, aby zajel rychlostní rekord na produkční motorce. 400km/h za 26 sekund! Jo, to už je sakra rychlost!

Fanouškova místnost

Fanoušek (z angl. fanatic, zkráceně fan) je osoba projevující náklonnost k určitému subjektu, který podporuje a doufá v jeho úspěchy a rozvoj. Takhle to vypadá u jednoho Valeho fandu v pokoji. Některé kousky jsou vážně unikátní, nemyslíte?

Doma u Jorgeho

Jak bydlí Jorge Lorenzo když je zrovna doma ve Španělsku? Osobně Vás provede svým sídlem, kde nechybí tréninková místnost (teda patro :-D ), plná obří garáž nebo taneční parket.

46 vs. 93 v grafice

Sepang 2015. Valentino Rossi v kolizi s Marcem Marquezem, kdy Marc padá. Shodil ho Vale naschvál? Nebo to byla Marcova chyba? Co se vlastně stalo při jednom z nejvíce diskutovaných kontaktů Moto GP můžeme vidět v grafickém rozboru.

#CzechGP - proč jít?

Pokud jsi motorkář, chápeš svoji občanskou povinnost a také vyjímečnost toho, o čem se tady bavíme, a nemusím ti dál nic vykládat. Pro těch posledních pár lidí, kteří potřebují podpořit myšlenkové pochody nebo se nechat přemluvit k osobní účasti na Velkou cenu v Brně, tady mám několik pádných argumentů a zajímavostí, proč jít!  Velká cena České republiky 2017 se koná už tento víkend 4-6. srpna.