Představení Repsol Honda Team 2019

Autor: David Vejmola |  Zdroj:  motogp.com |  Kategorie: Zprávy |  25. 1. 2019

Repsol Honda odhalila nové RC213V 2019

Po 25 letech spolupráce s Repsolem, bylo představení týmu Repsol Honda 2019 zahájeno v Madridu o něco zvláštněji než obvykle, když se bývalí mistři světa Mick Doohan a Alex Criville připojili k Marcu Marquezovi a Jorge Lorenzovi k odhalení letošního stroje RC213V.

Před bohatým publikem, zahrnující mezinárodní média, hosty, sponzory a partnery, byly odkryty ladné křivky strojů pro rok 2019. Marquez a Lorenzo doufají, že budou v této sezóně vítězit, a to i protože poslední RC213V stojí vedle Doohana a Crivilleho - několikanásobných vítězů pro značku Repsol Honda.

Marquez : "Být součástí rodiny Repsol je privilegium, vyrostl jsem a díval se na vítězství těchto dvou jezdců po mém boku. Teď, když jsem tady, je to neuvěřitelné. Vztah značek Honda a Repsol je velmi silný, budeme bojovat, abychom dosáhli nejlepších výsledků. Můžeme být tým snů na papíře, ale to, co se počítá, je výsledek a vítězství. To je to, co chceme."

Sedmnásobný šampión mluvil také o zimě, kdy se zotavoval z operace ramene: "Byla to nejnudnější zima v mém životě, nejel jsem na motorce ani hodinu. Těším se, až začne sezóna."

Lorenzo : "Jsem nadšený, že jsem se připojil k tomuto týmu. Úroveň zde je neuvěřitelná a jsem připraven ze sebe dát to nejlepší, co ve mě je."

Pětinásobný mistr světa pak hovořil o svém zranění: "Přeji si, abych tu mohl být úplně zdravý, ale musím přijmout věci, tak jak jsou. Nebudu na testech v Sepangu, ale do Kataru přijedu, to se můžete spolehnout."

A co si myslí o svých šancích na Hondě? "Je brzy říkat, jak se budu cítit na Hondě, dokonce ani v testech ve Valencii jsem nebyl připravený v plné kondici po zranění nohy a ruky. Motorka se mi moc líbí, je agilní a rychlá, tyto vlastnosti oceňuji. Musím se stále zlepšovat, být v tak úspěšném týmu je velkou ctí."

Repsol Honda a Marquez se nyní připravují na Sepang, předsezónního testy v roce 2019 začínají již 6.února. Lorenzo se snaží co nejrychleji zotavit ze zranění, které si přivodil minulý týden, protože testy v Kataru jsou vypsány na 23. - 25. února.

Fotogalerie

Související články:

O autorovi

David Vejmola

Fotograf ve společnosti Okruháři.cz. Bývalý závodník a vítěz Czech Endurance Cupu 2 v roce 2010 a vicemistr Czech Endurance Championship 2011
david@okruhari.cz