Tour de Europe

O co jde?

Od roku 2014 pořádáme pravidelně Tour de Europe (dechberoucí moto výlety do vzdálenějších koutů našeho kontinentu) pro skupinu maximálně 10 pokročilejších jezdců. Naplánovaná je předem pouze trasa (4500 km – 5500 km) a to, že se pojede 12 dní, nic jiného. Ani metr dálnice nebo placené silnice a žádná velká města. Jezdíme za každého počasí. Adventure může začít!

Termín

Zpravidla se vyráží v druhé polovině května – už není zima (většina průsmyků je otevřená), aprílové deštíky už ustávají, nejsou ještě vedra a silnice nejsou zaplněné turisty.


Naše služby

Účast na Tour de Europe včetně pronajatého motocyklu stojí od €145 (vč. DPH) na den. Jen sedneš na motorku a necháš se vést Mildou po těch nejlepších silnicích Evropy.

Co je v ceně:

 • Motocykl dle výběru a jeho příprava
 • Pečlivě naplánovaná trasa
 • Průvodce skupiny po celé trase
 • Vyhledání a vyjednání hotelu každý večer
 • Technická podpora
 • Přistavení náhradního motocyklu do 24 hodin
 • Transport letiště/hotel a zpět
 • Transport hotel/motopůjčovna a zpět

Co není v ceně:

 • Ubytování (15-45 Euro denně, dle země)
 • Pohonné hmoty (cca 20 Euro denně)
 • Veškeré jídlo a pití
 • Poplatky za trajekty, vstupné apod.

Naše motorky

Půjčujeme pouze nové nebo předváděcí motocykly Yamaha, Triumph a Ducati. V případě následné koupě zapůjčeného motocyklu nebude půjčovné účtováno – bude započteno proti kupní ceně motocyklu! Naše půjčovna nijak neomezuje ani samostatně neúčtuje najeté kilometry. Půjčené motocykly lze použít v rámci celé Evropy a jsou pojištěny proti odcizení a havárii. Lze si půjčit i přilbu, motooblečení, kufry a další příslušenství dle dohody.


Seznámení s okruhem Seznámení s okruhem

Mám zájem

Pokud máš vážný zájem o účast, kontaktuj nás na milos@okruhari.cz. Většina míst je obsazena na několik let dopředu stálými zákazníky z USA, ale jedno nebo dvě místa se vždycky najdou. V případě vlastní motorky jde cena za účast ponížit.


Tour de Europe 2018

V rámci Tour de Europe 2018 jsme se zaměřili na objevování toho nejlepšího, co nabízí motorkářům Itálie. Po projetí Německa (legendární silnice B500 v BlackForestu) jsme zamířili na jih k Dolomitům, abychom si užili ty pravé alpské silnice. Zůstali jsme pár nocí ve městě Cavalese a procestovali jsme důkladně okolí. Pak jsme prozkoumali ty neklikatější asfalty Toskánska a skončili v místě narození Valentina Rossiho - malebné vesničce Tavullia. Poslední dny letošní Tour vedly přes Rakousko, majestátný Grosglockner a okolní jezera. Celkem jsme najeli nezapomenutelných 5500 km za 12 dní a přes sedm zemí.


Tour de Europe 2017

Tour de Europe 2017 se konala 19.5 – 31.5. a jeli jsme se podívat na Balkán. Procestovali jsme celkem 9 zemí (Česká republika, Rakousko, Slovinsko, Chorvatsko, Bosna a Hercegovina, Srbsko, Černá Hora, Itálie a Německo). Nejzajímavější místa na cestě: Národní park Kopaonik (Srbsko), Skadarské jezero (Černá Hora), ostrov Bojana (u hranic s Albánií), Jadranská magistrála (Chorvatsko), Triglav (Slovinsko), Grossglockner (Rakousko) a mnohem, mnohem více.


Tour de Europe 2016

Základním plánem pro Tour de Europe 2016 bylo jet z Brna do Barcelony, co možná nejdelší cestou. Podívali jsme se mimo ČR, taky do Rakouska, Itálie, Monaka, Francie, Španělska, Andorry, Švýcarska a Německa. Počasí se na nás tehdy pěkně vyřádilo. Bylo to začátkem května, takže na horách lehce pod nulou, v Rakousku a Francii nás chytlo několik pravých jarních průtrží a sem tam nás pekly teploty přes 30°C. Ale nic, co by se nedalo zvládnout. Mezi zlaté hřeby výletu patří nespočet průsmyků včetně Passo dello Stelvio, Francouzská riviéra, Pyreneje, Barcelona, Andorra, Viadukt Millau nebo Hitlerovo Orlí hnízdo u Bertechsgadenu.


Tour de Europe 2015

V rámci Tour de Europe 2015 jsme prověřili celé Chorvatské pobřeží a po noční jízdě trajektem z Černé Hory (město Bar) do Bari na jihu Itálie také tento motorkářský ráj. Tento ročník byl jeden z nejnáročnějších, protože jsme měli pouze 10 dní a trasu přes 6000 km, která se nedala moc krátit. Vše se tehdy zvládlo, ale byl to jeden z nejtěžších testů výdrže. Následující ročníky už jsme upravili na rozumný počet kilometrů na den.


Tour de Europe 2014

Z roku 2014 nemáme vlastně ani video, protože všechno bylo tak nějak v plenkách. Tehdy jsme pod vedením zkušeneho motorkáře Ericha z Rakouska probádali snad každou vedlejší cestu této země stvořené pro moto touring. Není nad to, když tě motorájem protáhne místní znalec silnic. Nám to však dalo základ pro úspěšné plánování příštích sezón.