Nejnovější airbagový systém TECH-AIR 10

airbag_10_titulni_vostatek odrej

Motocyklové airbagy už tu s námi nějakou dobu jsou. Od "předpotopních" trhaček se výrobci znatelně posunuli a dnešním standardem jsou autonomní airbagové systémy schopné vyhodnocovat na základě různých čidel a senzorů správný moment aktivace airbagu. Odpadá otravné připínání se k motorce (s tím spojené nechtěné aktivace). Co je ovšem důležitější, je rychlost reakce na krizovou situaci. Zatímco s trhacím airbagem dochází k aktivaci až v momentě, kdy je jezdec vysoko ze sedla, u elektronických systémů je to mnohem dříve. Posledním vývojovým stupněm je pak celotělový airbag od Alpinestars.

airbag_10_01

Airbagové "podvlíkačky" TECH-AIR 10 Race of firmy Alpinestars totiž zásadně rozšiřují chráněnou plochu těla. Pokrývají totiž nejen horní část těla, ale i kyčle a boky. Dokonce i kostrč je chráněna. Je určen primárně pro závodní použití pod koženou kombinézu.Algoritmy softwaru byly vyvíjeny ve spolupráci se stovkami profesionálních jezdců na závodních tratích. Mód RACE ale lze přepnout i na mód STREET, který je vhodný do běžného provozu. Přece jenom v běžném provozu se pády od těch okruhových liší a tomu se citlivost airbagu adekvátně upravuje. Airbag dokáže rozpoznat i náraz zezadu a podobně.  Rychlost plnění airbagu je do 45 milisekund. A to už stojí na zamyšlení.

airbag_10_02

Airbagový overal je velmi lehký, flexibilní a prodyšný. Kryje horní část těla, kliční kosti, ramena, žebra, hrudník, celá záda, oblast ledvin, břicha, boky, kyčle a kostrč. Samostatné řešení airbagového overalu umožňuje použití pod kompatibilní moto oděv s pružnými díly v oblasti ramen, zad, boků a stehen nebo se zajištěním vůle pro iniciaci airbagu (orientačně: hrudník + 4 cm, boky + 2 cm).

airbag_10_03

Distributorem airbagů TECH-AIR 10 je u nás česká firma PSí Hubík. Jak je známe, nedělají nic polovičatě a tak jako jediní disponují vlastním servisním centrem, ve kterém vám do 10 pracovních dnů airbag oservisují. Navíc mají skladem všechny velikosti od XS do XXXL. Pokud chcete pro své bezpečí udělat maximum, doporučujeme návštěvu jedné z prodejen PSí, kde s vámi odborně zkonzultují použití airbagu s vaším motocyklovým oblečením.

Více informací o airbagu TECH-AIR 10 najdete na webu PSí.

Medium-Tech_Air_10_LNO_1200x630_FB