Galavečer MotoGP Valencie 2018

20. 11. 2018 – Pac!enT, David Vejmola
20Lis
Galavečer MotoGP Valencie 2018
V neděli 18. listopadu se ve Valencii jeli poslední tři závody letošního roku, a již o pár hodin později proběhla slavnostní ceremonie FIM Moto GP Awards 2018 v čele s Marcem Marquezem (tým Repsol Honda) , Andreou Doviziosem (tým Ducati) a Valentinem Rossim (Movistar Yamaha MotoGP), a zatáhla tak pomyslnou oponu sezóny.

Tato trojice nejlepších z kategorie Moto GP, si přišla na pódim pro medaile za celkové výsledky roku 2018. Marquez získal titul mistra světa MotoGP už při Gran Prix Japonska, a uzavřel tak další skvělou sezónu. Třikrát za sebou korunovaný král Moto GP Marquez, který byl oceněn výkonným ředitelem společnosti Dorna Sports Carmelo Ezpeletou, v posledním závodě ve Valencii spadl ze třetího místa v 9. zatáčce sedmého kola a nebyl tak schopen se zúčastnit restartu závodu. Tým Repsol Honda si opět zajistil titul v poháru konstruktérů, který také získal v  MotoGP třikrát po sobě.

Andrea Doviziozo zde zvítězil, a potvrdil tak roli favorita v bojích o titul mitra světa.

V závodě měl brilantní start Valentino Rossi, kdy z 16. pozice na startu byl v první zatáčce už na páté pozici. Celý závod bojoval o pódiové umístění. Stal se však obětí zrádných podmínek a v zatáčce číslo 12 upadl. Jezdec Yamahy se však nevzdal. Stroj zvedl a vrátil se zpět na 13. místo, které udržel až do cíle, což vedlo k celkovému třetímu místu v šampionátu.

Slavnostním ceremoniálem v roce 2018 provedli Gavin Emmett, generální ředitel společnosti Dorna Sports Carmelo Ezpeleta a prezident FIM Vito Ippolito, kteří se zúčastnili celého večera předávání ocenění, a blahopřáli všem vítězům této sezóny.

Hvězdou večera byl nejmladší sedminásobný světový šampion Marc Marquez. Mistrem světa Moto2 se stal Francesco Bagnaia (Sky Racing Team VR46) a v kategorii Moto3 Jorge Martin (Del Conca Gresini Moto3). 

Titul pro nejlepšího jezdce netovárního týmu získal Johann Zarco, stejně jako v roce 2017, kdy byl nováčkem v třídě Moto GP. Ten po další impozantní sezoně teď stojí před novou výzvou v roce 2019, kterou je přechod z Yamahy do týmu KTM.

Dani Pedrosa, který jel ve Valencii svůj poslední závod kariéry, byl jmenován Legendou MotoGP. Je třetí v žebříčku dosažených pódiových umístění, a řadí se tak za Valentina Rossiho a Giacomo Agostiniho.

Nyní se ale všichni už soustředí na další neuvěřitelnou sezónu, která přinese nové výzvy. Začínají testy pro rok 2019!

Valentino Rossi zde převzal bronzovou medaili a při té příležitosti na pódiu zjevně dobře naladěn uvedl: “Jsem moc rád, že tady dnes mohu být a převzít tuto medaili, protože to byla hodně náročná sezóna. Se svým týmovým kolegou jsem bojoval o tuto pozici i v těch obtížnějších situacích a je to nakonec dobrý výsledek. Takže chci poděkovat celému týmu, Yamaze, rodině, mé přítelkyni a všem, kteří mi pomáhali. Byla to moje 23. sezóna, ale je to moje vášeň a závody MotoGP miluji. Bojovali jsme a i když jsem v posledních dvou závodech udělal dvě chyby, tak jsem byl schopen bojovat o vítězství, takže jestli vás to ještě nezačalo nudit, tak v tom budeme pokračovat také následující sezóny.”

Zde se můžete podívat na záznam celého závěrečného galavečera MotoGP sezóny 2018 z Valencie, na kterém byly předány ocenění všem jezdcům, týmům a továrnám ve všech kategoriích.

Předávání cen pro jezdce královské kubatury na čase 1:03:26 videa.

Pac!enT

Pavel alias Pac!ent - pochází z rodiny motocyklového závodníka. Fanoušek všeho co jezdí na dvou kolech a má motor. Od roku 2010 provozovatel a redaktor webu pro fanoušky závodů MotoGP a Valentina Rossiho - Rossi-Yamaha.cz, dříve Rossi-Ducati.cz.
pacient@rossi-yamaha.cz

David Vejmola

Fotograf ve společnosti Okruháři.cz. Bývalý závodník a vítěz Czech Endurance Cupu 2 v roce 2010 a vicemistr Czech Endurance Championship 2011
david@okruhari.cz
Loading...