Představení Monster Energy Yamaha 2019

4. 2. 2019 – David Vejmola
4Úno
Představení Monster Energy Yamaha 2019

Valentino Rossi a Maverick Viñales v pondělí 4. února v Jakartě slavnostně odkryli nové motocykly Yamaha YZR-M1, a ukázali tak světu barvy pro nadcházející sezónu. Yamaha již dříve se společností Monster Energy spolupracovala. Nyní se ale z menšího sponzora stává sponzor hlavní a v této roli nahrazuje dřívějšího hlavního sponzora Movistar.

Černá barva Monster Energy se spojila s modrou Yamahy, a na motocyklech je také značně viditelné logo Monster Energy. Tématem představení byla fráze „Mód bestie zapnut“ („Beast Mode On“), která odkazuje na nové spojení továrního týmu Yamaha s Monster Energy a také by se měla stát motivační frází nadcházející sezóny. Záměrem je, aby oba jezdci bojovali o titul mistra světa.

Lin Jarvis - Team Manager : "Loňská sezóna byla dost těžká. Doufali jsme, že budeme na lepší úrovni. Byl to dlouhý a těžký rok plný problémů. Po zimní pauze máme ale obnoveného ducha. Pokud začneme testy v Sepangu dobře, budeme v této sezóně silní," řekl Jarvis.

"S novým rokem je vždy nutné provést nějaké změny. Důležitou změnou je interakce mezi Japonskem a Evropou. Rozšiřujeme se v Evropě, v Itálii, a tato interakce bude důležitá. Jsem přesvědčen, že s technikou, personálem, jezdci a spolu s partnery, které máme, bude vše klapat. Začínáme pozitivně, sloučení značek Yamaha a Monster nám dává novou energii - doslova. "Beast mode on" je něco, co musíme přijmout, pokud se chceme stát mistry světa."

Mitch Covington - viceprezident společnosti Monster Energy pro sportovní marketing : "S Yamahou spolupracujeme dlouhodobě, nyní vystupujeme jako hlavní sponzor. Je to přirozený vývoj. Byli jsme mnoho let s týmem Tech 3, továrním týmem a oběma jezdci. Rozhodnout se k tomuto kroku bylo opravdu snadné. Cítíme se jako doma a doufáme, že se Yamaha s Monsterem v zádech cítí stejně. "

Maverick Viñales přišel do továrního týmu Yamaha v roce 2017. Bude to pro něj tedy už 3. sezóna u této japonské továrny. Španělský jezdec při prezentaci týmu také poprvé oficiálně představil na svém motocyklu své staronové závodní číslo 12. "Byla to skvělá zima. Cítím se opravdu dobře a je mi potěšením být tady. Viděl jsem motorku a moc se mi líbí. Nezáleží na tom, jaký byl minulý rok, je to nový začátek. V týmu se událo mnoho změn. Mám pocit, že se kolem mne pohybují opravdu ti správní lidé, kteří mi pomohou se všemi se vyrovnat. Všichni sportovci, kterým fandím, jsou sponzorovaní Monsterem. Jsem opravdu pyšný, že mohu jezdit s logem Monster Energy na motocyklu, je to opravdu dobrý pocit. "

Maverick a jeho staronové číslo 12 jsou připraveni na nový začátek.

Maverick a jeho staronové číslo 12 jsou připraveni na nový začátek.

Valentino Rossi je nejúspěšnějším jezdcem Yamahy. Čeká ho 14. sezóna na motocyklu Yamaha a zároveň 7. sezóna u Yamahy v řadě poté, co se k týmu v roce 2013 vrátil z Ducati. Nezdá se, že by za ty roky ze své rychlosti něco ztratil, naopak je opět hladový po vítězstvích. "Jo, to víte, v tomto okamžiku jsem vždy velmi nadšený. Škoda, že zimní přestávka už skončila, ale jsme připraveni. Musíme tvrdě pracovat, protože v poslední době konkurence udělala velký krok. V moderním světě MotoGP jsou klíčem pneumatiky, ty se vždy snažíme vylepšit nejvíc. Je to obtížná  a přesná práce, musíte spolupracovat na svém stylu a zároveň pracovat s inženýry. To je cíl i letos. S Monsterem spolupracuji dlouho a vždycky se cítím velmi dobře. Mám rád jejich barvy, zelená a černá skvěle ladí s modrou naší Yamahy - vypadá to agresivně a my vypadáme jako muži v černém. Jsem velmi pyšný, mít Monster jako hlavního sponzora je důležité. "

Vale je stále hladoví po vítězství.

Vale je stále hladový po vítězství

Čekání než uvidíte nový model YZR-M1 na dráze nebude vůbec dlouhé, testy v Sepangu totiž začínají už ve středu 6. února. Rozhodně je na co se těšit!

Fotogalerie

04_jarvis-vinales-tsuji-rossi-meregalli.gallery_full_top_fullscreen.jpg2019_yzr-m1-12_02.gallery_full_top_fullscreen.jpg2019_yzr-m1-12_03.gallery_full_top_fullscreen.jpg2019_yzr-m1-12_04.gallery_full_top_fullscreen.jpg2019_yzr-m1-12_08.gallery_full_top_fullscreen.jpg2019_yzr-m1-12_09.gallery_full_top_fullscreen.jpg2019_yzr-m1-12_10.gallery_full_top_fullscreen.jpg2019_yzr-m1-12-46_01.gallery_full_top_fullscreen.jpg2019_yzr-m1-12-46_02.gallery_full_top_fullscreen.jpg2019_yzr-m1-46_06.gallery_full_top_fullscreen.jpg2019_yzr-m1-46_07.gallery_full_top_fullscreen.jpg2019_yzr-m1-46_08.gallery_full_top_fullscreen.jpgmaverick-vinales_15.gallery_full_top_fullscreen.jpgmaverick-vinales_16.gallery_full_top_fullscreen.jpgmaverick-vinales_19.gallery_full_top_fullscreen.jpgmaverick-vinales_21.gallery_full_top_fullscreen.jpgmaverick-vinales_24.gallery_full_top_fullscreen.jpgmaverick-vinales_25.gallery_full_top_fullscreen.jpgmaverick-vinales_26.gallery_full_top_fullscreen.jpgmaverick-vinales_27.gallery_full_top_fullscreen.jpgmaverick-vinales_28.gallery_full_top_fullscreen.jpgmaverick-vinales_29.gallery_full_top_fullscreen.jpgmaverick-vinales_30.gallery_full_top_fullscreen.jpgmaverick-vinales_31.gallery_full_top_fullscreen.jpgmaverick-vinales_32.gallery_full_top_fullscreen.jpgmaverick-vinales_33.gallery_full_top_fullscreen.jpgrossi-vinales_02.gallery_full_top_fullscreen.jpgrossi-vinales_03_0.gallery_full_top_fullscreen.jpgrossi-vinales_04_0.gallery_full_top_fullscreen.jpgrossi-vinales_06_0.gallery_full_top_fullscreen.jpgrossi-vinales_10_0.gallery_full_top_fullscreen.jpgrossi-vinales_11_0.gallery_full_top_fullscreen.jpgrossi-vinales_12_0.gallery_full_top_fullscreen.jpgrossi-vinales_13_0.gallery_full_top_fullscreen.jpgrossi-vinales_14_0.gallery_full_top_fullscreen.jpgvalentino-rossi_11.gallery_full_top_fullscreen.jpgvalentino-rossi_15.gallery_full_top_fullscreen.jpgvalentino-rossi_17.gallery_full_top_fullscreen.jpgvalentino-rossi_18.gallery_full_top_fullscreen.jpgvalentino-rossi_19.gallery_full_top_fullscreen.jpgvalentino-rossi_20.gallery_full_top_fullscreen.jpgvalentino-rossi_21.gallery_full_top_fullscreen.jpgvalentino-rossi_22.gallery_full_top_fullscreen.jpgvalentino-rossi_23.gallery_full_top_fullscreen.jpgvalentino-rossi_24.gallery_full_top_fullscreen.jpgvalentino-rossi_25.gallery_full_top_fullscreen.jpg

David Vejmola

Fotograf ve společnosti Okruháři.cz. Bývalý závodník a vítěz Czech Endurance Cupu 2 v roce 2010 a vicemistr Czech Endurance Championship 2011
david@okruhari.cz
Loading...